• 1
  • 2
  • 3

Hollandiai túra

Október utolsó hetében csapatunk Hollandiába utazott, hogy edzőmérkzések keretein belül felmérjük, hogy hol is tart utánpótlásnevelésünk jelenleg. Korosztályunk a megérkezés másnapján a mintegy 16 órás buszozás után a breskensi tartományi válogatottal játszott barátságos mérkőzést.

A mérkőzésen jó játékkal 2:9 arányú győzelmet arattunk, majd a srácok az Északi tenger partján egy sétával vezették le a meccs fáradalmait.

Másnap a holland első osztályú Villem II csapatával játszottunk. A mérkőzés elején meglepve ellenfelülket, szép, de erdménytelen játékkal a kapujukhoz szögeztük őket. A számtalan kidolgozott és elpuskázott helyzet meg is bosszúlta magát és egy kiváló kontratámadás után megszerezte a vezetést a hazai csapat.

Bár még a kiegyenlítésre futotta  erőnkből, de rövidesen még egy kontra, majd pár perccel később még egy. Így alakult ki az első félidőben a 3:1 es végeredmény. A második félidő mindkét csapat részéről csak gólnélküli mezőnyjátékot hozott. Jó mérkőzés volt, sokat tanulhattunk belőle!

A harmadik napon a mindenki által nagyon várt Feyenoord elleni mérkőzés következett. A srácaink önbizalommal léptek pályára, mely önbizalom a játékunkban is megmutatkozott és a félidőben el is húztunk 0:3 ra. A második félidő kiegyenlítettebb jákátékot hozott, ebben ellenfelünk bizonyult eredményesebbnek.

A második játékrész befejezésével alakult ki 2:3 -as végeredmény a javunkra.

Szoboszlai Zsolt szakmai vezető elmondta: bár még sokat kell tanulnunk, de jó mérkőzéseket játszottunk, ahol hibáink és erényeink egyaránt megmutatkoztak. Mindenképpen koncentráltabbnak kell lennünk a kapu előtt, hiszen ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni  - még jó játék mellett sem - !!
Megerősödött bennem az is, hogy bár az egyesületünk működési szisztémája a kiscsoportokban való képzésre alapul, egyes posztokon versenyhelyzetet kell teremtenünk azért, hogy az mindenkit még jobb teljesítményre sarkaljon ! Vannak játékosok akiket sajnos ösztönözni, nógatni kell, hogy adja ki magából amit tanult! Lassan eljön az idő amikor ez már nem fog működni!

Összegzés képpen gratulálok a csapatnak, sok ilyen szintű megmérettetés kellene, hogy az utunk végére felkészülten odaérhessünk!